30.04.14

Cocuklarimiz icin ÖNEMLI !

Cok önemli bir UYARI ! Cocuklarimizin güvenligi icin Pedoglar ve uzmanlar tarafindan hazirlanmis mesajlar ! 14 ünlünün kattilari var . Cok güzel bir proje hazirlanmis , bende sizlerle bu mesajlari paylasmak isted dim LÜTFEN SIZLERDE PAYLASIN ! YAYINSIN ; okumayan Kalmasin

Sevgi ve Selamlarla
www.azidehobi.com
YAZI YAYINLIYORUM :°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Şiddet ve istismar başta olmak üzere çocuklara karşı işlenen suçların önlenmesi için 14 gönüllü sanatçı aranıyor.

Çocuk Suçlarını Önleme Derneği, çocukları kendilerine yönelen tehlikelere karşı korumak için uluslar arası 14 güvenlik kuralını besteleyerek, seslendirecek sanatçılar arıyor. Dernek Başkan Yardımcısı Gülhan Şişman, “Çocukların çok sevdiği sanatçıların yer aldığı bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Tarkan, Göksel, Hande Yener, Gülben Ergen, Kenan Doğulu Mustafa Sandal gibi sanatçıların 14 kuralı besteleyerek, seslendirmelerini ve okullarda bunların ders zili olarak çalınmasını hayal ediyoruz. Bunu başarabilirsek, ulaşmakta zorluk çektiğimiz Anadolu çocukları başta olmak üzere çocuğa yönelik suçları olmadan önleyebiliriz” diyor.   
  
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi çalışanlarının kurarak daha sonra gönüllülere devrettiği ÇocukDer, çocuğa karşı işlenen cinsel istismar, şiddet gibi suçları ‘olmadan’ önlemenin çarelerini arıyor. Bunun için uluslar arası kabul gören 14 güvenlik kuralını, bu eğitim öğretim döneminde afiş haline getirerek okullara dağıtan Dernek, her bir kuralın okul sütlerinin üzerine de konularak, çocuklara öğretilmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e bir proje sundu. Bakan Şahin de bu projeyi Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in önüne koydu. Ancak edinilen bilgiye göre bakanlık, bu projenin uygulanması için henüz bir adım atmadı.


Kaynak Hürriyet gazetesi