17.04.09

Flamingo Cicegi -Anthurium

Anturyum - Flamingo Çiçeği (Anthurium Scherzerianum)

Cok güzel bir cicek . Renkleri okadar güzelki resimden daha da güzel görünüyor. Seldacigim cok tesekkürler . Cok begendim ...

Yılanyastığıgillerdendir. Anavatanı Güney Amerika'nın tropikal bölgeleridir.Cicekleri uzun ömürlüdür.
Flamingo Çiçeğinin Yetiştirilmesi için Gerekli Şartlar: Toprak: Bitki zengin karışımlı toprağı sever. Uygun toprak hazırlamak için, humusça zengin bahçe toprağına yanmış çiftlik gübresi, kaba dere kumu, torf ve biraz kil eklenir.
Su: Suyu seven bitki yazın bolca kireçsiz su veya daha iyisi yağmur suyu verilir. Ancak bitkinin saksısında su birikmemelidir. Nispi nem oranı yüksek ortamları isteyen bitkinin yapraklarına yaz mevsiminde çiçeği ıslatılmadan su püskürtülür. Kışın çiçek açana dek bitkiye verilen su biraz azaltılır.
Işık: Yarı gölge ortamları isteyen bitki, üzerine doğrudan gelen güneş ışığına karşı bırakılmamalıdır. Sıcaklık: Ilık yerleri sever. Yazın çok sıcak ve kuru ortamda tutulmamalıdır. Bitki kışın en düşük 13 dereceye kadar dayanabilir.

Gübre: 15 günde bir defa standart sıvı gübre verilir. Saksı Değiştirme: Kökleri saksısını doldurduğunda ilkbahar mevsiminde uygun toprak eklenerek saksısı bir numara büyüğü ile değiştirilir. Saksı büyüklüğü 18 cm'ye ulaştığında bitki özenle saksıdan sökülüp kökleri karpılır, uygun toprak eklenerek bitki aynı saksıya dikilir. Bitkinin toprak üzerinde gözüken kökleri toprakla kapatılmalıdır.

not : Bu bilgiyi bitkiler.net adresinden aldim . Cicekler konusunda cok faydali bir sayfa tavsiye ederim .

Keine Kommentare: